Úspěšné završení mezinárodního projektu V4: Effects of Industry 4.0 on FDI in the Visegrád countries

10. listopadu
10. prosince
2020

Prezentujeme výsledky mezinárodního projektu V4: „Effects of Industry 4.0 on FDI in the Visegrád countries“

Výzkumný projekt V4, do něhož jsme se za FMV VŠE zapojili, dospěl v říjnu 2020 do zdárného konce. V jeho rámci jsme spolupracovali s dalšími třemi institucemi ze zemí Visegrádské skupiny:

za Polsko: Vistula University,

za Maďarsko: Centre for Economic and Regional Studies HAS

za Slovensko: Vysoká škola manažmentu v Trenčíně.

Za KSE se do projektu zapojili doc. Mgr. Jana Vlčková, Ph.D. a Ing. Josef Bič, Ph.D.

Na webových stránkách hlavního koordinátora, Vistula University, najdete bližší informace. Především pak ke stažení závěrečnou společnou studii a také jednotlivé národní zprávy – k dispozici zde. Výsledky jsou určeny krom zadavatele, kterým je Visegrádský fond, také široké odborné veřejnosti.

V rámci projektu se v únoru 2020 uskutečnil mezinárodní workshop (ve Varšavě – psali jsme o něm zde) a pak také závěrečná mezinárodní konference, která se původně měla uskutečnit v Budapešti, nicméně kvůli současné pandemické situaci proběhla 5. října 2020 online. Za českou stranu prezentovala výsledky doc. Vlčková.