Přednáška k aktuálním výzvám společné obchodní politiky EU

2019

Katedra světové ekonomiky vás zve na odbornou přednášku spojenou s diskusí na téma

Aktuální výzvy pro společnou obchodní politiku EU

která se uskuteční v pondělí 8. dubna 2019 od 09:15 do 12:30 v místnosti SB227.

Nejprve vystoupí na téma společné obchodní politiky Mgr. Eliška Drnovská z Úřadu vlády ČR (Odbor koordinace evropských politik) a ve druhém bloku od 11:00 Ing. Mgr. Lenka Fořtová z Ministerstva průmyslu a obchodu ČR (Sekce Evropské unie a zahraničního obchodu).

Eliška Drnovská vystudovala Masarykovu univerzitu v Brně, Fakultu sociálních studií, obory Politologie, Evropská studia a Historie. Na Úřadu vlády má na starosti organizaci Výboru pro EU na pracovní úrovni, koordinaci společné obchodní politiky a SZBP v regionu Asie a Oceánie.

Lenka Fořtová je absolventkou FMV.  Vystudovala obor Mezinárodní politika a diplomacie s vedlejší specializací Evropská ekonomická integrace. Zároveň úspěšně absolvovala studium oboru Právo a právní věda na Právnické fakultě Univerzity Karlovy. Na MPO má v současnosti ve  svém portfoliu vztahy ke Spojenému království Velké Británie a Severního Irska. V minulosti řešila vztahy EU s USA a Kanadou.

Na akci není nutné se registrovat. Vystoupení je součástí výuky hlavní a vedlejší specializace Evropská ekonomická integrace.

Přednáška k aktuálním výzvám společné obchodní politiky EU